Możesz znaleźć różne definicje widżetów. Dla mnie tutaj widżet internetowy to zasób z innej witryny, którego możesz użyć w swojej witrynie. Innymi słowy, możesz "wkleić" do swojego kodu HTML tak zwaną ramkę, w której będzie widoczna inna strona internetowa. Na przykład użytkownik Twojej strony chciałby zobaczyć, ile sekund minęło od wejścia na Twoją stronę - poniżej znajduje się taki licznik.
Można taki licznik opracować, najlepiej w JavaScript. Jest to proste zadanie, ale nie zawsze tak jest. Czasami nie będziesz w stanie opracować odpowiedniego kodu lub Twoje zadanie wymaga użycia jakiegoś serwera. Warto wtedy zastanowić się, czy nie lepiej byłoby wstawić gotową aplikację zewnętrzną na swoją stronę internetową.
Osadzanie widżetów na naszych stronach jest dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy dostępu do zasobów z innych zewnętrznych serwisów, które nie są tego samego pochodzenia co nasze serwisy. Dzieje się tak, gdy te zewnętrzne strony internetowe są hostowane na innych serwerach w innych domenach niż nasza strona internetowa. Lepiej zrozumiesz ten problem, jeśli poznasz mechanizm bezpieczeństwa (SOP) używany w przeglądarkach internetowych wraz z regułami CORS.
Ogólnie rzecz biorąc, widżety są opracowywane tak, aby można ich było używać jak tradycyjnych aplikacji - kliknij, aby to sprawdzić. Jednak twórca widżetów zazwyczaj bierze pod uwagę, że możesz je umieszczać na swoich stronach internetowych - powinny więc sprawiać wrażenie, że są integralną częścią twoich stron internetowych.
Polecane strony związane z prezentowanymi tutaj treściami:
• Software widget
• Web widget
• HTML embed Tag
• Same-Origin Policy (SOP)
copyrights: © 2023