Eksperymenty
Teoria - Pomoc

Wprowadzenie

Przeprowadzanie eksperymentów i obserwowanie ich wyników jest niezbędne w nauczaniu przedmiotów ścisłych. Często w nauczaniu zdalnym i na odległość trudno jest wdrożyć ten sposób uczenia, ponieważ nie ma wtedy dostępu do realnych laboratoriów. Istnieją jednak laboratoria internetowe, które mogą być bardzo pomocne w takich sytuacjach.
Moje laboratorium online jest zawsze dostępne. Każdy z Was może korzystać z niego przez Internet o każdej porze dnia i nocy.
Takie laboratoria mogą być zdalne lub wirtualne.

W pierwszym przypadku bardzo przydatne mogą być różne implementacje zdalnie sterowanych robotów. Mam takie roboty, ale ich użytkownicy muszą mieć duże umiejętności, aby z nich korzystać. Myślę o stworzeniu bardziej przyjaznych robotów (zdalnie sterowanych laborantów), ale potrzeba na to jeszcze trochę czasu.

Zatem teraz dostarczam wam tylko wirtualne zestawy do eksperymentów. Mam nadzieję, że po uruchomieniu wybranej aplikacji będziecie mogli przeprowadzać eksperymenty na odpowiednim zestawie elementów i instrumentów, tak jakbyście siedzieli przed nimi.
Aby zajęcia były bardziej atrakcyjne, każdy student może mieć inny zestaw elementów do testowania (np. różne wartości rezystorów, kondensatorów itp.). Na moich zajęciach studenci otrzymują indywidualne kody dostępu do wirtualnego magazynu elementów.
Jeśli jesteś tutaj gościem i nie masz kodu do magazynu, możesz użyć kodu uniwersalnego. To jest ten kod: 101100100.

Opracowałem kilka aplikacji na moje zajęcia z elektrotechniki - otwórz menu po lewej stronie.
Menu po prawej zawiera przekierowania do opisów teoretycznych, symulacji i innych pomocy dydaktycznych.

Opracowałem więcej eksperymentów, ale obejmują one zagadnienia z obszaru informatyki, więc umieściłem je w innych sekcjach mojej witryny.